Kültür Eğitim

Kültürlü Haberler

ÖZEL ANTAKYA KÜLTÜR TEMEL LİSESİ ve ANTAKYA ANADOLU LİSESİ EDEBİYAT YARIŞMASINDA 1.TUR HEYECANI YAŞANDI

Özel Antakya Kültür Temel Lisesi ve Antakya Anadolu tarafından organize edilen ve bu yıl 4.sü yapılacak olan Hatay geneli liseli gençler arası Türk Edebiyatı Bilgi Yarışmasında 1.Tur heyecanı yaşandı.Bu yıl Özel Antakya Kültür Temel Lisesi ile Antakya Anadolu Lisesinin işbirliği ile 13 Mayıs 2017 günü gerçekleşecek olan yarışmanın ilk turuna başvuru yapan öğrencilere 100 soru soruldu.
Heyecanları gözlerinden okunan öğrenciler’in başarı için ter döktükleri sınav 08.04.2017 tarihinde Antakya Anadolu Lisesinde gerçekleşti. 11:00 de başlayıp 12:30 'da sona eren Edebiyat yarışmasının 1.Turunda Özel Antakya Kültür Temel Lisesi ile Antakya Anadolu Lisesinin öğretmenleri görev yaptı.
Özel Antakya Kültür Temel Lisesi Kurucusu Ali GİRİŞKEN ve Antakya Anadolu Lisesi müdürü Abdusselam BAYRAKÇIOĞLU 4.Hatay geneli liseli gençler arası Türk Edebiyatı Bilgi Yarışmasının 1.Turunu organize eden Edebiyat ögretmenleri Kadir SOYDAN, Mine GİRİŞKEN ve Gülsen Gülbin ALAKAY, Dilber GÜNEŞ'e Teşekkür ederek katılım gösteren tüm öğrencilere başarılar dilediler.
Ali GİRİŞKEN başarı gösteren ilk beş öğrencinin 13 Mayıs'ta Kültür Merkezinde yazar Kahraman TAZEOĞLU'nun katılımıyla gerçekleşecek olan Edebiyat yarışmasının finalinde yarışacaklarının altını çizerken,Organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen Özel Antakya Kültür Temel Lisesi ile Antakya Anadolu Lisesinin çok kıymetli öğretmenleri ve idarecilerine sonsuz şükranlarını sunduğunu vurguladı.

Coktan secmeli sinavin ilk beşi ve okullari ise şöyle;
1.Meryem ANDIÇ - NİHAL TURGUT ANLAR ANADOLU LİSESİ
2.Merve Ülkü DEMİRTAŞ - NECMI ASFUROGLU ANADOLU LİSESİ
3.Yaren KILIÇ - ÖZEL ANTAKYA KÜLTÜR TEMEL LİSESİ
4.Eda KARACA - NİHAL TURGUT ANLAR ANADOLU LİSESİ
5.Kübra KAPLAN - KARLISU SOSYAL BİLİMLER ANADOLU LİSESİ