Kültür Eğitim

Kültürlü Haberler

EĞİTİMDE DÖNÜŞÜMÜN İLK ADIMI ANTAKYA’DA ATILDI

Kültür Dersaneleri, 36 yıllık dershanecilik ve eğitim deneyimini lise eğitimine aktararak, Kültür Temel Liseleri olarak eğitim sistemine yeni bir boyut kazandıracak.
Temel Lise eğitimine geçerek, Türkiye’deki binlerce lisenin aksine, farklı bir eğitim modeli uygulayacak Kültür Dershaneleri, dönüşüm sürecine başladı. Kültür Dershaneleri, eğitimde dönüşümün ilk tanıtım toplantısını Antakya Anemon Hotel’de 29 Aralık Pazartesi günü gerçekleştirdi. Lansmana Kültür Eğitim Kurumları Kurucu Temsilcisi ve Genel Müdürü Ahmet Sait Yurtseven, Kültür Temel Liseleri Genel Müdür Yardımcısı İsmail Şilan, Salim Ünsal, Kültür Temel Liseleri Antakya - Samandağ şubelerinin kurucularından Ali Girişken katılırken, Kültür Eğitim Kurumları Kurucu Temsilcisi ve Genel Müdürü Ahmet Sait Yurtseven “Biz bu dönüşüm süreciyle birlikte dershanelerin itibar kazanacağına inanıyoruz. Kültür Dershaneleri olarak dönüşüm için ilk başvuran kurumuz. Hem dershane hem okul bir arada stratejisiyle, öğrencilerimize daha faydalı eğitim sunacağımıza inanıyoruz” dedi. Eğitimde dönüşüm süreciyle birlikte, dershanecilikteki 36 yıllık deneyimini eğitim sistemine yansıtacak olan Kültür Dershaneleri, dönüşümün ilk tanıtım toplantısını Hatay-Antakya’da gerçekleştirdi. Toplantıya CHP Hatay Milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu, CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgül, Hatay Gönüllüler Konseyi Derneği Başkanı Tahir Dönmezer, Hatay İl Müftüsü Hamdi Kabillioğlu, Samandağ İlçe Mili Eğitim Müdürü Hilmi Kapo, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci katılırken, eğitim sektöründen de birçok isim konuklar arasında yer aldı. Kültür Eğitim Kurumları Kurucu Temsilcisi ve Genel Müdürü Ahmet Sait Yurtseven “Eğitimdeki 36 yıllık birikimimizi dönüşüm sürecine yansıtmak için, kendimize özgü bir proje geliştirdik. Hem dershane hem okul modeliyle, öğrencilerimize daha faydalı bir eğitim sistemi sunacağız. Okul eğitimini alırken, aynı zamanda 4 yıl boyunca üniversiteye hazırlık sisteminde dershane eğitimi de alacak olan öğrencilerimiz, başarıya daha kolay ulaşacaklar. Biz de şimdiden bunun heyecanını yaşıyoruz” şeklinde temel lise eğitiminin avantajlarını özetledi. Antakya ve Samandağ’daki Kültür Dershaneleri şubelerinin Kültür Temel Liseleri olarak hayatına devam edeceğinden heyecan duyduklarını belirten Kültür Temel Liseleri Antakya-Samandağ şubelerinin kurucusu Ali Girişken, Kültür Temel Liseleri’nin eğitimdeki dönüşüm sürecine dahil olmasıyla, hem okul hem dershane modeline öncülük eden bir kurum olmaktan mutluluk duyduklarını belirtti. Özel okulların tam gün eğitim sistemini yeniden yorumlayan Kültür Temel Liseleri, okul müfredatı, ödev yapılması için ek etüt uygulamaları, birebir eğitimlerle öğrencinin hem üniversiteye hazırlık sürecini hem de okul eğitimini vermiş olacak.
AKILLI ÖĞRENME MODELİ’YLE HER ŞEY DAHA KOLAY
Eğitimde dönüşüm sürecinde öğrencilere hem okul hem dershane avantajıyla yeni bir gelecek hazırlayacaklarının altını çizen Kültür Temel Liseleri Genel Müdür Yardımcısı Salim Ünsal, “Yeni eğitim ve öğretim dönemiyle birlikte akıllı tahta, akıllı eğitim gibi araçlarla Akıllı Öğrenme Modeli’ni de hayata geçireceğiz. Kültür Temel Liseleri olarak, “hem okul hem dershane” şeklinde yürüteceğimiz eğitim stratejisiyle, öğrencilerimizi üniversiteye bir adım önde hazırlayacağız” dedi. Ünsal sözlerine şöyle devam etti: “Temel lise” modelini haftanın 6 günü ve tam gün şeklinde eğitimi, etüt uygulamaları, sosyal aktiviteleri, sınav uygulamalarıyla avantaja çeviren Kültür Temel Liseleri, tüm zamanını okul ve dershaneye harcayan, tatil nedir bilmeyen öğrencilik sistemine de son verecek.
ULAŞILABİLİR FİYATLAR
Kültür Temel Liseleri Genel Müdür Yardımcısı Salim Ünsal “Devletin ailelere dershanelerden dönüşen temel lise eğitimi için vereceği teşvik bedeli ile Kültür Temel Liseleri’ne, bilinen özel okul fiyatlarının aksine daha uygun fiyatlara kayıt olunabilecek. Devlet teşvik bedelini yıl içinde 3 taksit şeklinde okullara ödeyecek, aileler kalan bedeli de Kültür Temel Liseleri’nin uygun ödeme koşulları sayesinde rahatlıkla karşılayabilecek. Böylece uygun fiyata özel okul ve dershane eğitimi alınması artık mümkün olacak” dedi.
ARTIK EVDE ÖDEV YAPILMAYACAK
Kültür Temel Liseleri’nin Eğitimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Salim Ünsal, Kültür Temel Liseleri’nin eğitim ve öğretime başlamasıyla birlikte, okuldan eve geldikten sonra ödev yapma süreci de sona ereceğinin de müjdesini verdi. Salim Ünsal sözlerine “Ödevsiz Okul Modeli”ni hayata geçirecek olan Kültür Temel Liseleri’nde, öğrenciler ödevlerini okul saatleri içerisinde yapacak. Böylece öğrenci, ödevlerine harcayacağı zamanları kendisini geliştirmek üzere farklı çalışmalarla değerlendirebilecek.” şeklinde son verdi. .