Kültürde Eğitim

Zihinsel Gelişim


I. Smart Moves


4 - 18 yaş arası çocuklar ve gençlerle çalışılan SMART Moves programında amaç, gücü kanıtlanmış ve kişiselleştirilmiş spor tabanlı bir program kullanarak çocuklarımızın Psiko-Motor beyin ayağını güçlendirmektir. Duyusal motor aktivitelerimiz gün içinde devam eden ve hayatımızı kolaylaştıran bir çok etkinliği yapmamızı sağlar. SMART Moves programı ile bu alanlar desteklenir ve çocuklar günlük aktivitelerini gerçekleştirirken ekstra çaba harcamak zorunda kaldıkları zamanlarda sorun yaşamazlar. Aynı zamanda dikkati düzenlemede, dürtüleri kontrol etmede, okul başarısı için gerekli olan öğrenme ve kavrama becerilerine de katkı sağlar.

Psiko-motor gelişim, çocuğunuzun okulda veya evde hayati önem taşıyan herhangi bir hareketi en iyi şekilde gerçekleştirilmesini sağlar. Psiko-motor beceriler resim yapmaktan yazı yazmaya, bisiklet binmekten yüzmeye, kaslarımızı etkileyen birçok etkinliği yapabilmemizi kapsar. Her bir seansta çocuğunuz kendi ihtiyacına göre Kaba Motor ( Temel kararlılık , Denge ve Koordinasyon, Motor Planlama) ve ince motor becerilerini(el becerileri ve yazı yazma) geliştirebileceği, bir dizi aktiviteye katılacak.


SMART® Moves seanslarında 5 temel hedefimiz vardır:


1- Duygu durum düzenlemeyi sağlamak

2- Öz-denge

3- Denge ve koordinasyon

4- Öz-farkındalık ve motor hareketleri planlama

5- İnce motor becerilerinin kontrolü


II. Smart Vision
SMART Vision hem sporu hem masa başı aktivitelerini kapsayan bir programdır ve bu aktiviteler sayesinde çocuğunuzun görsel beyin bölgelerine odaklanarak bu bölgeyi geliştirmeyi amaçlar. Görsel beyin bölgeleri, görülen bilgiyi daha hızlı işleme, anlama, kavrama ve bu bilgilerden doğru çıkarımlar yapmayı sağlar.

Çocuğunuzun ihtiyacına göre düzenlenen seanslarda bağıl göz kontrol hareketleri, görsel-mekânsal organizasyonu geliştirmeye-güçlendirmeye yönelik aktiviteler de vardır. Bunların yanı sıra görsel hafızayı ve görsel motor entegrasyonunu güçlendiren masa başı aktiviteler de içerir. Tüm bu becerilerin güçlenmesi akademik başarıyı da beraberinde getirir. SMART Vision ile el yazısı ve kopya etme de, görsel öğrenme hızı da ve görsel öğrenme becerisi de ,odaklanma ve dikkat etme de, ayrıntılı çaba isteyen aktivitelerin yapılması da , görsel mekansal algıdaki farkındalığın artması da ve bu algıyı organize etmek de gelişir.

III. Smart Listening

SMART Listening çocuğunuz için önem taşıyan öğrenme ve iletişim konusunda, alanında kendini kanıtlamış teknoloji ile işitsel ve dil becerilerini geliştirmeyi hedeflemiştir.

SMART Listening programı ile çocuğunuz okulu daha çok sevecek, daha eğlenceli olduğunu görecek ve daha çok öğrenmek isteyecektir. Yaptığımız kapsamlı araştırmalar ve edindiğimiz derin tecrübeler neticesinde, çocuklar konuşma, anlama dil ve okuma, yazma becerilerinde 1 veya 2 senede geleceği seviyeye 8 /12 hafta içinde gelebiliyor.

Mükemmel işitsel beceriler kazanmanın yanı sıra, daha hızlı bir şekilde, bilgiyi kısa bellekten kalıcı belleğe aktarabilecek, böylelikle anlama, kavrama ve beraberinde sınıf içi aktivitelere katılması konusunda gereken öz güveni de gelişecektir.

Smart Listening’te kullanılan kişiye özel bilgisayarlar ve kulaklıklar programı tamamen çocuğunuza özel ve onu eşsiz yapmaktadır. Bilgisayar ortamında özel hazırlanmış sesler, rengarenk grafikler, kelimeler ve cümlelerle beraber gösterilen şekiller program sürecini çocuğunuz için cazip hale getirir. SMART Listening , dil ve okur yazarlık performansını artırmada güçlü bir formül kullanarak işitsel işlem de beyin gelişimini yapılandırır.

IV. Smart Focus

SMART Focus çocuğunuzun odaklanarak daha çabuk ve doğru düşünmesini sağlar. NASA ve Amerikan Hava Kuvvetleri tarafında kullanılan state of the art neuro feedback teknolojisi ile donatılmış program sayesinde, bilişsel ve dikkat becerileri en üst performansı sergileyecek kadar gelişir.

Profesyonel atletler, müzisyenler ve oyuncular parlak başarılarını egzersiz yaparken uzun süre odaklanabilmelerine borçludur. Bu profesyoneller gibi çocuğunuzda beyin fonksiyonlarını geliştirerek ve güçlendirerek farklı alıştırmalar arasında dikkatini koruyarak maksimum performansa ulaşır. Smart Focus programı kişiye özel olarak düzenlenir ve programın sonunda mutlak başarı hedeflenir. Araştırmalarımız ve tecrübelerimiz, çocuğunuzun 8 haftalık programda gözle görülebilir şekilde bir gelişim gösterdiğini kaydetmiştir. Bugün kayıt olun ve akademik başarıya ulaşmak için bir gün daha kazanın.

V. Smart EQ

Duygusal zeka hakkında dünya size rehberlik etmek için duygularınızı kullanıyor. Karar verirken duygularınızın tecrübesini kullanma, sakin olmak, öfke ve çatışma yönetimi, insanlarla ilişkilerinizde yardım etme, sosyal konularda ne olacağını tahmin edebilme, size veya başka birine hayatının birçok alanında yardım etme ile ilgilidir. Smart™ EQ, Amerika ve Avustralya’da başarılı, Öğrenilmiş İyimserlik, METODLAR, ve Aussie İyimserliği gibi kanıtlanmış programlara dayanılarak 6-12 yaş arasındaki çocuklarda güçlü bir duygusal gelişim inşa etmeyi amaçlar.

SMART Güçlü Duygusal Zeka ile çocuğunuz ;

• Arkadaş edinme konusunda daha başarılı ve çatışma durumlarında daha güçlü olur.

• Üzgün ya da öfkeli olduğunda duygularını daha iyi yönetebilir ve davranış problemleri oldukça azalır.

• Daha iyi konsantre ve daha fazla akademik başarı sağlar.

• Fiziksel rahatsızlıklar oldukça azalır.

• Yetişkinler kadar stabil ve tatmin edici ilişkiler kurar.

• Daha fazla kariyer başarısına sahip olur; Duygusal zeka akademik ve kariyer başarısında IQ dan daha iyi bir belirleyici olabilir.

Smart™ EQ , eğlenceli oyunlar , grup tartışmaları , dramalar ile öğrencilerin, kendi duygularını tanımlamayı öğrenme , teknik ve stratejilerle korku ve kızgınlıklarını yönetme, yararlı olumlu düşünceler üretme, etkili iletişim ve problem çözme yeteneklerini kazanmalarını sağlar. Yapılandırılmış duygusal zeka ile çocuklar daha motive ve daha bağlı öğrenciler olurlar , eğlenceli ve mükemmel ilişkiler kurarlar ve zorluklar karşısında kendilerini çabuk toparlayıp mutlu olurlar.