Kültürde Eğitim

Rehberlik


Gelişimsel rehberlik anlayışı doğrultusunda, öğrencilerimizin sadece akademik değil aynı zamanda kariyer gelişimini destekleyerek, 21.yy yaşam becerilerini geliştirmeyi hedefliyoruz.

OKUL REHBERLİK HİZMETLERİ

Okul öğrencilerimiz üç farklı alanda, üç farklı öğretmen tarafından takip edilir.


Kariyer ve Yetenek Yönetimi

“Çocuklarımızın geleceği, bizim geleceğimizdir.” Öğrencimizin sahip olduğu bilgi, beceri, performans ve yetkinlikleri ile doğru orantılı olarak kariyerini planlama aşamasında uzman şube rehberlik öğretmenlerimiz Yeni Nesil Rehberlik anlayışımızla yanınızda.

Kariyer planlaması ve yetenek yönetiminde temel olarak iki boyut vardır. Bunlar bireysel yön ve örgütsel yön olarak sınıflandırılabilir. Bireysel yön öğrencinin amaç, hedef ve yeteneklerinin analizini ifade ederken; örgütsel yön öğrencinin akademik hayatına uygun kariyer yollarıyla ilgilidir. Her iki boyutun yönetimi de Kültür Kolejleri olarak bize aittir.

Eğitsel ve Akademik Danışmanlık

Sınıf danışman öğretmenlik sistemimizle öğrencilerimiz eğitim – öğretim ve akademik becerileri noktasında deneyimli öğretmen kadromuzla güvende. Öğrencilerimiz eğitsel ve akademik danışmanlık hizmetini sınıf danışman öğretmeninden birebir alarak doğru yönlendirmelerle başarı yolunda hızla ilerlemektedir.

Psikolojik Danışmanlık

Kültür Kolejleri şubelerinde bulunan alanında uzman psikolojik danışmanlarıyla öğrencilerinin ve velilerinin yanında. Psikolojik danışmanlık sürecinde kişisel, sosyal ve eğitimsel konularda öğrencilerimizin amaçlarını belirleme, karar verebilme, varolan problemlerini çözme ve benzeri konularda; tarafsız, kişilik haklarına saygılı, gizlilik ve güven boyutlarına önem veren danışmanlarımızla birliktedir.